Rise of Kingdoms Hızlı Gelişme Taktikleri (15 İpucu)

Rise of Kingdoms, Lilith Games tarafından geliştirilmiş strateji oyunudur. Oyun ilk olarak 2018 yılında piyasaya çıkmış ve kısa sürede büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktikleri oyuna özellikle yeni başlayanlar tarafından takip edilip araştırılmaktadır. İşte oyunda hızlı güç yükseltme ipuçları, yöntemleri ve diğer tüm detaylar…

Rise of Kingdoms Hakkında Genel Bilgi ( Çok Önemli ! )

Rise of Kingdoms oyununda güç yükseltmek çok önemlidir. Bunun sebebi oyuna bir krallık içerisinde başlarsınız ve herkes aynı anca gücünü yükseltmeye ve komutanlarını geliştirmeye çalışır. Oyunun henüz başındayken sıkı tutup herkesle ortalama olarak eşit bir şekilde güçlenmezseniz geride kalmış olursunuz ve diğer oyuncuları yakalamak oldukça zor olur. İşte bu yüzden aşağıda açıklamış olduğumuz Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktiklerini dikkatli incelemenizi tavsiye ederim.

Rise of Kingdoms Hızlı Gelişme Taktikleri

İpucu 1: Oyunda hızlı gelişim sağmak istiyorsanız oyuna başladığınız günden itibaren düzenli ve disiplinli ilerlemelisiniz. Bu oyun düzensiz oynanabilecek oyunlardan değildir, lütfen bunu unutmayın ve ona göre oyuna başlayın.

İpucu 2: Oyunun özellikle ilk günlerinde çok fazla hızlandırma öğesi ve cevher kazanılmaktadır. Bu hızlandırma ve cevherleri hemen kullanmayın. Bunun sebebi ileride çok fazla hızlandırma ve cevhere ihtiyaç duyacak olmanızdır.

İpucu 3: Hızlandırma ve cevherleri kullanmak için oyunda çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Bu öğeleri etkinlik olduğunda kullanırsanız çeşitli hediyeler kazanabilirsiniz. Cevherden Fazlası isimli etkinlikte biriken cevherlerinizi kullanırsanız çok sayıda hızlandırma, oyun, gıda, taş ve altın gibi oyun kaynaklarının yanı sıra efsanevi komutanların seviyesi yükseltebileceğiniz yıldız ve altın kafa ödülleri kazanırsınız.

İpucu 4: Hızlı güç yükseltmek önemlidir ancak bundan daha önemlisi zamanında güç yükseltmektir. Hiç bir etkinlik yokken güç yükseltmek işinize yaramaz eğer etkinlik günlerinde gücünüzü arttırsanız ekstra ödüller kazanırsınız.

Rise of Kingdoms Hızlı Gelişme
rise of kingdoms güç liste

Rise of Kingdoms Güçlenme Yolları Nelerdir ?

Rise of Kingdoms güç yükseltmenin çeşitli yolları var öncelikle bunları maddeler halinde sizlerle paylaşalım hemen ardından bu maddeleri açıklayalım. İşte oyunda güç yükseltmek için kullanılabilecek yollar.

  • Bina seviyesi yükselterek güç arttırmak
  • Teknoloji bölümünden araştırma yaparak güç arttırmak
  • Asker eğiterek güç arttırmak
  • Komutan seviyesi yükselterek güç arttırmak

Bina Seviyesi Yükselterek Güç Arttırmak

Rise of Kingdoms hızlı gelişme yollarının başında mevcut binaların seviyelerini yükseltmek gelmektedir. Bina seviye yükseldikçe yeni yükseltme için harcanan kaynak miktarı ve yükseltme süresi artacaktır. Bununla birlikte kazanılan güç miktarı da artar.Bazı binaları yükseltebilmek için farklı bir binanın belli bir seviyeye gelmesi gerekir bunun uyarısı zaten yükseltme sırasında bildirilmektedir.

rise of kingdoms insa gucu arttirma
rise of kingdoms inşa gücü arttırma


İpucu 5: Eğer bir binayı yükseltmeniz gerekiyorsa ve odun, gıda, taş ve altın yataklarının herhangi birinin yükseltilmesinin gerekli olduğu yazıyorsa bu binalardan yalnızca bir tanesini istenen seviyeye getirmeniz yeterlidir.

İpucu 6: Rise of Kingdoms hızlı güç yükseltme yöntemlerinden biri olan bina seviyesi yükseltmeleri için, güç yükseltme veya inşa etkinliği yoksa eğer hızlandırma kullanmayın.

İpucu 7: Cevherler VİP seviyesini yükseltmek için kullanılmalıdır. Biriktirdiğiniz cevherlerinizi kesinlikle hızlandırma veya kaynak öğesi almak için kullanmayın.

İpucu 8: Vip seviyesi yükseltmek ilk etapta size 2.inşaatçı kazandırırken ilerleyen seviyelerde ise kaynak üretimi, kıra eğitim hızı, inşa hızı, eylem puanı dolum hızı artışı gibi bir çok özellik kazandırmaktadır.

Araştırma Yaparak Gelişme ve Güç Yükseltme

Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktiklerinin bu bölümünde araştırma yaparak gelişme ve güç yükseltme hakkında bilgiler vereceğiz. Bu bölüme özellikle dikkat etmenizi tavsiye ediyorum çünkü bu hem rakamsal hem de fiziksel güçlenmenizi sağlayacaktır.

rise of kingdoms teknoloji arastirma gucu
Rise of Kingdoms Hızlı Gelişme

Teknoloji bölümünde araştırma yaparak gücünüzü yükseltmekle birlikte kıtalarınızın sağlık, savunma ve saldırı gibi özellikleri geliştirirsiniz. Bununla birlikte kaynak toplama hızı, kıtaların yük kapasitesi gibi oyun kaynaklarına odaklı gelişimde sağlarsınız. Şimdi gelelim ipuçlarına…

İpucu 9: Teknoloji bölümünde askeri araştırma yaparken önceliği hangi birimle oynuyorsanız ona vermelisiniz. Örneğin; süvari birimleriyle oynuyorsanız araştırma sıralamasını süvari üzerine devam edin. Süvari gelişimleri bittiğinde sırasıyla piyade, okçu veya kuşatma birimleriyle devam edersiniz.

İpucu 10: Araştırma yapmadan önce birlik sunaklarından araştırma hızlandırma run’ları bulmaya çalışın bunlar daha kısa sürede araştırmayı tamamlamanızı sağlar bu sayede hızlandırmalarınızdan tasarruf etmiş olursunuz.

Kıta Eğitimi ile Güç Yükseltme ve Gelişme

Kıta eğitimi hem güç yükseltmek için hem de savaşlarda dayanıklı kıtalar için oldukça önemlidir. Riseof kingdoms hızlı gelişme için kıta eğitirken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İşte kıta eğitiminde dikkat edilmesi gerekenler ve ipuçları…

rise of kingdoms kitalarin askeri guc
rise of kingdoms kıtaların- askeri güç

İpucu 11: Oyuna yeni başladıysanız ilk olarak T1 birim askerleriniz olur, mümkün olan en kısa sürede T2, T3, T4 ve T5 birimleri açmaya odaklanın, her birim bir öncekinden çok daha güçlüdür. T5 birimleri açmak zaman alacaktır sabırla bekleyin emin olun beklediğinize değecektir.

İpucu 12: T2, T3, T4 birimleri açmak için teknoloji bölümünde olduğu gibi hangi birimle oynuyorsanız önceliğinizi o birime verin ve oynadığınız birimin T2-3-4 birimlerini açın.

İpucu 13: Savaş sırasında kıtalarınızdaki asker sayısı ne kadar fazlaysa o kadar güçlü olursunuz. Yani 1 kıtada 200k asker ile 300k asker kullanmak arasında saldırı, sağlık ve savunma açısından çok fark vardır.

Komutan Seviyesi Yükselterek Güç Arttırmak

Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktiklerinin sonuncusu komutanlarla ilgilidir. Komutanlarınızın seviyesi arttıkça bireysel güçleri de artacaktır buda sizin genel gücünüzü yükseltir. Komutan seviyelerinizden aldığınız güç diğer yöntemlerde aldığınız güçten çok daha az olur. Bu yüzden tüm komutanların seviyesini yükseltmek yerine yalnızca kullanacağınız komutanların seviyesini yükseltin. Şimdi gelelim komutan seviyesi yükseltme hakkındaki ipuçlarına…

rise of kingdoms komutan gucleri
rise of kingdoms komutan güçleri

İpucu 14: Destansı komutan heykellerinizi ilk etapta geliştirmek istediğiniz komutanlar için kullanın. Sonrasında ise gri heykelleri genellikle kuşatma birimleri (toplayıcı) için kullanın ve toplama hızınızı arttırın.

İpucu 15: Efsanevi komutan heykellerini yani altın kafaları kullanmak için acele etmeyin. Bu altın kafaları sadece maksimum seviyeye getirmek istediğiniz güçlü komutanlar için ayırın. KVK başlamadığı sürece bu heykelleri kullanarak komutan yükseltmeye gerek yok. Bunun yerine biriktirin ve gerçekten savaşacak güçlü komutanlarınız için kullanın.

Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktiklerimizin sonuna geldik. Oyun hakkında merak ettikleriniz ve sormak istediklerinizi aşağıda bulunan yorum kısmından bize yazabilirsiniz. Sorduğunuz tüm sorulara cevap verilecektir.

Editör Tavsiyesi

Rise of Kingdoms hızlı gelişme taktikleri olarak sıraladığımız ipuçları özellikle yeni başlayan oyuncular için çok önemlidir. Bu makaleyi sizlerle paylamamın sebebi bende yaklaşık 4 yıldır bu oyunu oynamaktayım. Sonradan farkına vardım ki oyunun başında çok hatalar yapmışım. Altın kafaları yanlış komutanlara kullanmaktan tutunda teknoloji gelişimini karışık yapmaya kadar bir çok hatalı hamle yapmışım.

Oyunun başından itibaren yaptığım yanlışları sizlerin yapmaması için elimden geldiğince sizlerle tavsiyelerimi paylaştım. Konunun temelini özetlemem gerekirse şu konulara çok dikkat etmelisiniz.

  • Oyunun başında hangi birimlerle oynamak istediğinizi netleştirin. ( Süvari , Piyade veya Okçu)
  • Teknoloji araştırmalarınızı seçtiğiniz birim için yapın ve o birimi diğerlerinden daha hızlı geliştirin.
  • Altın kafaları kullanmak için acele etmeyin.
  • Sadece seçtiğiniz birimde usta olan komutanları geliştirin ve bu komutanlar efsanevi komutanlar olsun.
  • Rise of Kingdoms Pc’de Oynama ile hediye kodu alabilirsiniz.

Rise of Kingdoms Nasıl Göç Edilir?

Rise of Kingdoms oyununda göç etmek için pasaporta sahip olmalısınız. Pasaportu birlik dükkanından veya ücretli paket satın alımlarından elde edebilirsiniz.

Rise of Kingdoms Hesap Silme

Oyunda hesap silmek için sırayla şunları yapmalısınız ; Profil resmine dokun > ayarlar > en alt kısımda hesabı sil seçeneği tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Rise of Kingdoms Arkadaş Ekleme Nasıl Yapılır?

Oyunda arkadaş olarak eklemek istediğiniz kişi ile sohbet sayfanızı açın ve köşedeki anahtar simgesine dokunun, karşınıza yeşil renkte ekle seçeneği çıkacak ona tıklayarak ekleyebilirsiniz.

Yorum yapın